Nájem vs. vlastní bydlení

Sen
bydlet ve vlastním

Marek s Katkou za mnou přišli s touhou po vlastním bydlení. Po několika letech v podnájmu je už přestalo bavit platit každý měsíc cizímu člověku – chtěli si začít budovat vlastní domov, rodinné zázemí a zároveň toto rozhodnutí nechtěli udělat sami.

V průběhu našeho prvního setkání mladému páru vysvětlím, co vše hypotéka obnáší, jaké jsou jejich možnosti a jaké mohou získat podmínky. Probíráme výhody, ale i rizika, krátkodobé a dlouhodobé dopady. Vytváříme obraz ideálního bydlení a řešíme rozdíly mezi bydlením v bytě a rodinném domě (na vesnici, za městem nebo v metropoli). Na základě všech informací sestavujeme ideální bydlení.

Vizi máme a nyní je čas podívat se na finanční situaci. Probíráme příjmy, náklady, úspory a případné další finanční možnosti. Na základě podkladů reaguji a nastavuji situaci s hypotékou – postupně nalézáme řešení. 

Nyní nastává přípravná část. Plánujeme vytvoření finanční rezervy, stanovujeme parametry nového bydlení a znovu si potvrdíme všechny kroky, které povedou k jeho nalezení. Jakmile je nemovitost vybrána, hledám nejvhodnější podmínky na trhu napříč bankami a stavebními spořitelnami. Průběžně komunikuji s makléřem, domlouvám podmínky rezervační smlouvy a komunikuji s bankou, abych se ujistil, že nám bude úvěr poskytnut ještě před složením rezervační zálohy za nemovitost.

Umím pomoci i s technickými záležitostmi kolem případných nákladů na rekonstrukci, ocenění nemovitosti či revizí smluv u advokátů.

Po tomto procesu máme s Markem a Katkou schválený úvěr připravený k podpisu a odsouhlasené podmínky kupní smlouvy. Tím naše spolupráce rozhodně nekončí a dohlížím i na splnění podmínek k čerpání úvěru. Zařídím pojištění nemovitosti, zaplacení daně a další.

Mojí prioritou je zajistit během celého procesu nejvýhodnější podmínky, rychlé vyřízení, to vše s minimem zařizování na klientově straně. Marek a Katka tak mají pocit jistoty, bezpečí, nadšení a hladký průběh, díky kterému se mohou těšit na bydlení v novém domově.

Další
příběhy klientů